Náš tým:

Monika Honzíková – předsedkyně spolku, psychoterapeutka a členka České asociace pro psychoterapii, sociální pracovnice, terapeutka a instruktorka České hiporehabilitační společnosti z.s. Odborně zastřešuje práci s klienty v oblasti hiporehabilitace na úrovni sociální a pegagogické, v oblasti hipoterapie v psychologické a psychiatrické praxi. Je držitelkou licence Odborného střediska v oblasti hiporehabilitace. Působí v oblasti psychologického poradenství v soukromé ambulanci v Hradci Králové .

Michaela Mrkosová – fyzioterapeutka, absolventka certifikovaného vzdělání v oblasti Hipoterapie ve fyzioterapii České hiporehabilitační společnosti z. s. Toho času externí spolupracovnice, která nám pomáhá orientovat se ve fyziologii člověka při práci na koni (jinak působící v organizaci Ryzáček z.s.). Momentálně externí konzultant, který dává podporu v případech potřeby.

Eliška Minaříková– studentka, která je nezbytnou součástí práce spolku na pozici vodičů koně, výcviku a spolupráce. Koně ji respektují, má mnohaleté zkušenosti v péči o koně a ví co potřebují oni, ale i terapeuti a instruktoři.

Martin Honzík – nezbytný spoluzakladatel a člen spolku, technická podpora a pomoc při řešení jakýchkoli technických problémů (rampa pro klienty, osvětlení pro práci v zimních měsících).

Fidorka – klisna českomoravského belgika (o: 2696 Korbus, m: Frega), narozena roku 2009, která k nám přišla teprve v roce 2020 z Chovu Dvorka jako zkušená matka od 3 hříbat. V roce 2021 úspěšně složila zkoušky České hiporehabilitační společnosti z.s. a je licencovaným koněm zařazeným do hiporehabilitace. Je to kůň, který svou stavbou hřbetu a zádě nabízí velkou paletu možností využití pro klienty dětské, ale i dospělé. I přes svou mohutnost a na první pohled těžkopádnost se jedná o koně velmi citlivého a vnímavého, takže o její fyzické a psychické zdraví musíme pečovat tak, aby nám byla po dlouho dobu dobrým partnerem.

Daimon – valach českého sportovního pony , který je v tréninku a připravuje se na zkoušku koně vhodného pro hiporehabilitaci. Je narozen roku 2014 v Orlických horách. Velkým benefitem u Daimona je nižší výška a užší hřbet, který je vhodný pro menší klienty. Ti mohou jezdit na koni, který svým kratším a menším krokem “nutí” děti lépe držet stabilitu, a pracovat celým tělem. A především: je to velký milovník pozornosti, drbání a péče o svou osobu…:) Zatím je to aktivnější, rychlejší koník, kterého musíme učit, že běh není vždy žádoucí.